هینت دهی در اتاق فرار به چه معنا است؟

اگر تابه‌حال تجربه اسکیپ روم را ندارید احتمالاً با این اصطلاح آشنا نشده باشید. هینت در معنی لغوی کمک و یا راهنمایی ترجمه می‌شود ؛ که البته با سرنخ بسیار تفاوت دارد. هینت درواقع درخواست کمک و راهنمایی است که بازیکنان از گیم مستر بازی دارند و یک نوع راهنمایی غیرمستقیم و یا مستقیم است که به روش‌های گوناگونی به دست بازیکنان می‌رسد که در پایین به آن میپردازیم.

هینت دهی در اسکیپ روم dozroomکرج

انواع مختلف هینت‌ دهی در اتاق فرار

سیستم هینت‌دهی در هر بازی متفاوت است و بر اساس سلیقه و خلاقیت موسسان اتاق فرار گوناگون است و هر مجموعه می‌تواند تصمیم بگیرید که به چه سبکی قرار است به بازیکنان خود هینت بدهد، البته روش‌های بسیار متفاوتی هم وجود دارد.

بهتر است به این مورد اشاره کنیم که قبل از اینکه شما بازی خود را شروع کنید گیم مستر بازی ، شما را با روش‌های هینت گرفتن آشنا می‌کند و اطلاع می‌دهد که به چه طریق می‌توانید در خواست راهنمایی کنید؛ در ادامه این مقاله ما چند مورد از معروف ترین روش‌های هینت دهی را نام می‌بریم:

روش هینت‌ دهی در اتاق فرار با مانیتور

یکی از پرطرفدارترین و قدیمی‌ترین روش‌های هینت دهی، استفاده از مانیتور است.

در اتاق‌های بازی مانیتورهایی وصل می‌کنند تا بازیکنان به‌راحتی بتواند هر زمانی که احتیاج به هینت دارند از طریق مانیتور هینت مربوط را از طریق ویدیو یا نوشته  ببیند.

در بسیاری از اتاق‌های فرارهای ایران با ژانر ترسناک از مانیتور تنها در اتاق اول استفاده می‌کنند تا بازیکنان هر زمان که احتیاج به راهنمایی دارند مجبور به برگشت به اتاق اول باشند که این اتفاق ترس ماجرا را افزایش می‌دهد.

روش هینت‌دهی در اتاق فرار با تلفن همراه

در این روش قبل از اینکه شما وارد بازی شوید مدیران بازی تلفن همراهی را در اختیار شما می‌گذارند تا با استفاده از آن هر زمان که احتیاج به کمک داشته باشید درخواست دهید و راهنمایی موردنیاز را دریافت کنید. بسیاری از اسکیپ روم‌ها اپلیکیشنی مخصوص به بازی خود طراحی کردند تا بازیکنان در طول بازی اگر احتیاج به کمک و یا هینت دارند از طریق اپلیکیشن مخصوص درخواست کمک دهند و هینت را دریافت کنند.

روش هینت‌ دهی در اتاق فرار با بی‌سیم

یکی دیگر از روش‌های متداول که با کمک آن می‌توان به بازیکنان هینت داد استفاده از بی‌سیم است، در این روش قبل از شروع بازی به یکی یا چند بازیکن بی‌سیم می‌دهند تا آن را در طول بازی با خود حمل کند و زمانی که از گیم مستر بازی راهنمایی خواست با کمک بی‌سیم به او اعلام کند.

روش هینت‌ دهی در اتاق فرار با بلندگو

یکی از نامرسوم ترین روش های هینت دهی با بلندگو است.در این روش از هینت دهی، بلندگوهایی را در اتاق فرار نصب می‌کنند تا هرزمان که بازیکنان در خواست هینت کردند راهنمایی از بلندگو پخش می‌شود.

روش هینت‌ دهی در اتاق فرار با حضور گیم مستر

همان‌طور که اشاره کردیم بدترین روشی که می‌توان با استفاده از آن به بازیکنان راهنمایی کرد حضور گیم مستر در داخل بازی است؛ این روش یک رفتار غیرحرفه‌ای است و باعث می‌شود تا بازی طبیعی به نظر نرسد.

روش‌های هینت‌دهی در اتاق فرار عنوانی بود که در این قسمت از مقاله آن را بررسی کردیم و به این نکته هم باید اشاره کرد که با خلاقیت سازنده ی بازی میتواند هینت دهی به گونه های مختلفی انجام شود، فراموش نکنید که شما قرار است اسکیپ روم معما حل کنید و از حل معماها لذت ببرید پس تنها در صورتی درخواست هینت دهید که واقعا توان حل کردن را ندارید.

پیشنهاد میشود که از مجموعه اتاق فرار ما در کرج دیدن فرمایید.