تعریف اتاق فرار

اتاق فرار یک بازی ماجراجویی فیزیکی است که در آن بازیکنان مجموعه‌ای از پازل‌ها و معماها را با استفاده از سرنخ‌ها، راهنمایی‌ها و استراتژی حل می‌کنند تا به اهداف سناریو دست یابند.اتاق فرار در واقع برخلاف همه بازی‌های کامپیوتری که با الهام از دنیای واقعی طراحی شده اند از بازی‌های کامپیوتری الهام گرفته شده است.

تعریف اتاق فرار دوز روم کرج - dozroom

مخاطبین و طرفداران  اتاق فرار کسانی هستند که بر خلاف تصور از قشر خاصی از جامعه نیستند و این بازی به عنوان اعتیادآور ترین و یکی از پرطرفدار ترین سرگرمی های جهان شناخته می شود که قادر است عموم افراد جامعه را تحت تاثیر قرار دهد. مخاطبین اصلی اتاق های فرار معمولا گروه های دوستانه و یا خانوادگی هستند که به منظور سرگرمی و اوقات فراغت در کنار هم در بازی شرکت میکنند؛ اما در حال حاضر بازي اتاق فرار به مدارس و دانشگاه ها، شرکت ها و سازمان های بزرگ، میهمانی های مراسم ها و مناسبت ها هم راه پیدا کرده است، البته با ساختاری متفاوت اما مرتبط.

در اتاق فرار با یافتن هر سرنخ، هیجانی غیر قابل وصف برای بازیکنان پدید می آید، باز شدن هر قفل شبیه به باز شدن دریچه ای به دنیای ناشناخته هاست، در پشت هر قفل اتفاقی است که پیش از آن بازیکنان هیچ اطلاعی از آن نداشته اند.
از جمله دیگر نکات مثبت بازی در این اتاق ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
۱-  هیجان ناشی از اکتشاف و حل معما
۲-  هیجان ناشی از بازی گروهی در کنار عزیزان
۳-  افزایش کیفیت و راندمان کار گروهی در بین گروه ها
۴-  افزایش حس ازخودگذشتگی و عشق در بین همگروهیان
۵-  افزایش کیفیت تمرکز و دقت در بازیکنان
۶-  ایجاد مهارت برقراری ارتباط با دوستان

پیشنهاد میکنیم که از مجموعه اتاق فرار ما در کرج دیدن فرمایید.